Balсony Garment: Етапи створення колекції

Про шлях, що проходить колекція від ідеї до готового виробу, розповідає засновниця бренду домашнього одягу Balсony Garment Катерина Бойко на прикладі недавно випущеної серії B&W Home Couture.
 
КОНЦЕПЦІЯ
Спочатку ми формуємо moodboard колекції та збираємо референси. Надихаємося, продумуємо загальну концепцію колекції — кольорову гаму, настрій, характер. До цього етапу долучається вся команда. Дані збираються на основі попереднього досвіду, побажань покупців, аналітики продажів, трендів та сучасних тенденцій. Для нас чорно-біла капсула була неабияким експериментом, адже це в першу чергу вуличні моделі, створені для повсякденного, а не лише домашнього гардеробу. У колекції B&W Home Couture ми поєднали вуличний шик, класичні чорні та білі кольори із розслабленим піжамним силуетом та комфортом.

 

ЕСКІЗИ
5 років тому першу колекцію Balсony Garment розробляла я сама. Зараз цим займається професійна команда — так званий, «експериментальний цех» на чолі з дизайнером. Визначившись з концепцією колекції, дизайнер готує ескізи, і ми складаємо асортиментну матрицю. У ній вираховуємо кількість моделей, кольорову гаму, фасони (довжина виробу, рукав, вид тканини тощо). Дуже важливо, щоб вся колекція виглядала цілісно. Усі капсульні колекції ми створюємо по принципу конструктора: всі вироби можуть легко комбінуватися між собою. Відтак, у колекції Black & White Home Couture зібрані як базові речі (біла та чорна футболки), так і принтовані комплекти «з характером», які можна поєднувати між собою. 


 

ПІДБІР ТКАНИН
На третьому етапі ми визначаємося з тканинами, шукаємо постачальників та підбираємо фурнітуру. Як правило, цей процес відбувається паралельно з розробкою моделей. У чорно-білій капсулі ми зібрали різні варіанти комбінацій чорного та білого кольорів: принт в крупні горохи, смужка, чорний колір з білим кантом.

РОЗРОБКА МОДЕЛЕЙ ТА ВІДШИВ ЗРАЗКІВ
Коли ми визначилися з асортиментом та закупили матеріали, команда в цеху починає розробляти конструкції до кожної моделі. Створюється лекала, по яким надалі буде відшиватися весь тираж. Згодом, коли всі моделі затверджені та внесені фінальні правки, готуємо викрійки для всієї розмірної сітки: від XS до XL.

ТЕСТ
Щоб бути повністю впевненими у якості наших виробів, тестуємо моделі та тканини: відшиті зразки перевіряються на вдалість посадки, якість тканини після прання та в ході використання. При потребі робляться фінальні правки — і модель готова до запуску!

ЗЙОМКА
Заключний етап — зйомка лукбуку та фото для каталогу на сайті. Для виходу нової колекції обов’язково потрібні фотографії на білому/сірому фоні для каталогу, а також лукбук або кампейн, які б передавали настрій колекції. Крім цього, наш Instagram-фотогаф знімає фото на телефон для соцмереж (переважно це предметні кадри).
Лукбук — це візитка кожної колекції. Завдяки йому можна добре роздивитися кожну модель в максимально виграшному світлі. Переглядаючи лукбук, можна вловити концепцію колекції та настрій, але не слід його плутати з кампейном, ціль якого лише подати головну ідею, а не презентувати саму колекцію. Колекцію B&W Home Couture ми знімали в одній із київських студій. Наша команда складалася з фотографа, візажиста, двох моделей, стиліста, відеооператора, нашого дизайнера та PR-директора, які керували процесом зйомки. Паралельно зі зйомкою, віддаємо колекцію у тираж.


не зупиняйся