1 на 1: Марічка Квітка

Певно, всі вже бачили відео #EthnoVogueUA — 7 образів України за 2 хвилини, яке було створене у співпраці Vogue Ukraine з Музеєм Івана Гончара. Ми вирішили поцікавитися, як відбувалися самі зйомки. Про це розповіла стиліст проекту та засновниця Українського інституту історії моди.

Na bazu: Як створювався проект #EthnoVogueUA?

Марічка Квітка: Ідеологом #EthnoVogueUA є Таня Соловей. Саме вона змогла зібрати правильних людей у правильному місці і в правильний час!

Ми намагалися показати весь колорит одягу: плахт, сорочок, крайок, головних уборів, прикрас. Хотілось довести, що жінки України мали надзвичайно вишуканий та досить екстравагантний смак.

Важливо розуміти, що усі строї (народне вбрання — прим. ред.) є автентичними і підбирались із приватних колекцій. До Дня Незалежності ми обрали саме святкове вбрання селян кінця ХІХ — початку ХХ ст. Всього в семи образах необхідно було продемонструвати максимально різні локальні традиції. Було відібрано строї з Слобожанщини, Буковини, Полісся, Гуцульщини тощо.

Підбір моделі — це завжди дуже кропіткий процес для нас.
Ми шукали тендітну, юну та правдиву. І знайшли! В Даші прекрасно поєднались традиція і сучасність. Найбільше я люблю споглядати за тим як змінюється модель під час перевдягань, як вона реагує на вбрання, як вона себе відчуває в ньому. Для мене важливо, аби модель розуміла, що на ній вбрано, що це ціла епоха, величезний шматок нашої історії. Важливо усвідомлювати, що у цьому святковому вбранні хтось переживав можливо найщасливіші моменти свого життя. Традиція залишає у спадок поколінням найцінніше.

Задіяних у проекті було близько 20. Хтось працював над проектом цілодобово, хтось долучався на мить, що теж було не менш значимо. Найважливіші, на мою думку, але найменш помітні люди, — колекціонери. Це Ігор Перевертнюк, Володимир Щибря, Юрій Мельничук, родина Афанасьєвих. Саме завдяки цим сподвижникам відшуковуються, зберігаються та популяризуються такі унікальні речі.

До цього проекту було залучено й наукових консультантів, зокрема Людмилу Сівцеву-Климук. Вона слідкувала за тим, щоб образи були не лише красиві, але й достовірні, аби все, до найдрібніших деталей, відповідало заданому періоду та регіону. Важливою була співпраця з Марією Пасікою — візажистом-перукарем, вона прекрасно відчула дух тієї епохи і змогла гармонійно втілити задумане.

Неможливо не сказати про роботу оператора — Ані Бугакової. Основною її задачею було побачити і показати старовинний одяг по-новому і передати його особливий шарм. Ну і звісно ж, суперкоманда Vogue UA, з якою нам довелося працювати вперше. Вражаюча професійність та злагодженість в роботі над проектом. Це саме та співпраця, що приносить втіху!

Знімальний процес був дуже динамічним. Зйомки проходили у Stage Studio та тривали близько 9 годин.

Нагадуємо, що наш проект «1 на 1» — це одне актуальне питання та одна щира відповідь у форматі тет-а-тет.

не зупиняйся